Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Toegestaan te vissen in de uiterwaarden van de Lek

terug naar overzicht

Donderdag, 7 september 2017

In ons landje waar een heleboel niet mag,- zeker op sportvisgebied-, is het natuurlijk ook goed om te horen wat er wel mag..

Van onze collegae van HSV Vaart / Poscar, kwam het volgende bericht mbt het vissen in de uiterwaarden van De Lek bij Tul en Waal :

"De visrechten op de Lek in het gebied vanaf Tull en 't Waal tot IJsselstein berusten bij beroepsvisser Klop te Hardingsveld met een machtiging aan HSV De Reiger te VIanen. Met de VISpas mag je er met twee hengels vissen.

In de uiterwaarden zijn inmiddels geulen gegraven door Rijkswaterstaat die in verbinding staan met de Lek om eventueel hoog water op te vangen De uiterwaarden worden binnenkort door Economische Zaken (de eigenaar) vrijgegeven voor recreatie en natuurbeleving en dus vrij toegankelijk.

De visrechten op de geulen komen dan in handen van vereniging HSV De Vaart - Poscar. (die ook in de Vispas is opgenomen)

Met vriendelijke groet, Aart Verweij secretaris en a.i. voorzitter HSV De Vaart - Poscar"

En dat is natuurlijk goed nieuws, want in de Uiterwaarden kan het af en toe "stampvol" liggen met vis. Niet alleen optrekkende winde is er te vangen bij opkomend tij, maar ook karper, snoekbaars, voorns.. zelfs zwemkrabben komen hier voor!

Als je er gaat vissen, controleer dan wel de getijden voor de Lek, anders komt je aan bij droog gevallen zand..